Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

KONTAKTY

NAFUKOVACIAREKLAMA.SK
REATEK SVK, s.r.o.
821 08 Bratislava
tel: +421 (0)905 671 158
napíšte nám
+421 (0)32 3811 404
www.nafukovaciareklama.sk

29. 08. 2019

Najpoužívanejšie materiály pri výrobe nafukovadiel

Informácie o najčastejšie používaných materiáloch pri výrobe nafukovadiel REATEK:

1. Rip stop nylon – materiál poťahovaný polyuretánom. Používa sa na veľmi ľahké balóny a airdancery a takisto na vystuženie vnútorných častí nafukovadiel.

 

2. Oxford nylon / PVC nylon 300 D / Polyester – PVC plachtovina/celtovina poťahovaná polyuretánom, s UV úpravou, vode odolný. Materiál sa používa na výrobu ľahkých reklamných nafukovadiel ako sú oblúky, stany a 3D repliky. Výhodou materiálu je ľahká tvarovateľnosť, nízka hmotnosť a takisto flexibilita, čiže akákoľvek reklama z tohto materiálu má nízku hmotnosť a je ľahko skladovateľná. PVC nylon je vhodný na výrobu reklamných nafukovadiel, ktoré sú využívané na eventoch a promo akciách /stany, brány, oblúky, billboardy, maskoti, XXL repliky s odnímateľnými bannermi/ a nie je požadovaná celodigitálna potlač týchto produktov. PVC nylon je nevhodný na výrobu zábavných nafukovadiel a na výrobu reklamných nafukovadiel vystavených veľkej záťaži.

 

3. PVC D-tex 0,18mm / 0,20mm – tenký vodotesný materiál s PVC záterom, ktorý sa používa na výrobu reklamných

héliových balónov, lôpt, vzducholodí a iných vzduchotesných produktov. Tento pogumovaný PVC materiál je vhodný aj na výrobu mini replík produktov /fľaše, plechovky, poháre do 2-2,5m/, ktoré nie sú zaťažované a sú väčšinou umiestnené v interiéri.

 

4. PVC D-tex 0,40 - 0,45mm, 550g/m2 – základná látka PES 100% s PVC povrchovou úpravou resp.záterom – čiže je to už „pogumovaný“ materiál podobný tomu, ktorý možno vidieť aj na skákacích hradoch a šmýkačkách /len je tenší/, je vodotesný, takisto má UV úpravu a úpravu proti horľavosti.

Materiál sa najviac používa na výrobu profesionálnych, digitálne potlačených reklamných nafukovadiel ako sú oblúky, stany a 3D repliky. Výhodou materiálu je jeho vysoká výdrž, preto sa používa na výrobu nafukovadiel, ktoré sú umiestnené trvalo v exteriéroch. Takisto sa používa na výrobu šitých profesionálnych, celodigitálne potlačených nafukovacích produktov. Spĺňa normy DIN53354 /nátrhová pevnosť 1500N/5cm/ , DIN53357/priľnavosť/, DIN4102 /protihorľavosť/, DIN53372 /odolnosť od -30 do + 70/.